voda z kohoutku

z médií

Přečtěte si články o společnosti a šetřičích vody WATERSAVERS® celé v řadě médií, jako jsou iDnes, Lidové noviny, CzechTrade, PROFIT apod. Dozvíte se informace o úsporách vody a energie, principu fungování šetřičů, názory a zkušenosti zakladatelů společnosti či podrobnější popis exportních aktivit.

Začněte šetřit vodou, vyzvala brněnská firma ministerstva i kancelář prezidenta

Na úsporu vody Francouzi slyší, Brňané ale museli použít jejich materiál

Co o nás napsali 1

Otec a syn z Moravy chtějí dobýt Indii se spořiči vody

Watersavers slibuje ušetřit až 70 procent vody

Bublinky pomáhají šetřit vodu

Lidové noviny: přečíst článek 

Jak vznikl nápad se šetřiči

Jistě s námi budete mnozí souhlasit, že spousta nápadů vznikla právě tím, když zjistíte, že něco potřebujete, ale ono to buď zatím neexistuje, nebo existuje, ale nějak to není ono. U prvních českých šetřičů tomu nebylo jinak. Zakladatelé společnosti, Radomír Božek a Alena Macháčková, vlastnili firmu na sanitární techniku, a proto se jim při rozšiřování sortimentu dostaly do rukou zahraniční šetřiče vody. Myšlenka šetření vody je nadchla, ale provedení těchto produktů na trhu mělo spoustu „mezer“ ve kvalitě, a tak vzniklo rozhodnutí vyrobit šetřič vlastní — český. Z materiálů, které opravdu vydrží a s prokazatelnými průtoky vody.

Pokračování

První nápady a prototypy tak vznikaly přímo doma na koleni. Zkoušelo se, jak k sobě jednotlivé díly lepit, jak nejlépe regulovat průtok vody… Šlo jednoduše o to najít tu správnou cestu, což se nakonec podařilo, a tak mohl začít vývoj českých šetřičů vody. Svým nápadem jsme zaujali i Jihomoravské inovační centrum, které tak společnosti pomohlo s celým rozjezdem. Za vším stojí nápad, jak unikátně provzdušnit protékaný proud vody tak, že opticky teče pořád stejně vody, ale vy šetříte vodu i planetu. První vyrobené šetřiče tak kompletovala celá rodina, příbuzní a známí. Nyní již ročně vyrobíme do 100000 kusů a kapacita výroby je připravena na navyšování. V současné době již operujeme nejen na českém trhu, ale exportujeme do celé řady evropských, afrických a asijských zemí.

Mezi řadu objektů, které jsme osadili šetřiči WATERSAVER®, patří i budovy Ministerstva zdravotnictví České republiky, které nám následně vydalo doporučení, jehož si velmi vážíme.

WATERSAVERS®

Soutěž se pořádá pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR. Oceňuje projekty v oblasti ochrany zdraví, bezpečnosti práce a životního prostředí. Stali jsme se absolutním vítězem 21. ročníku.

Cena Futurum – absolutni vítěz

Tuto mezinárodní soutěž pořádá od roku 2008 energetická společnost E.ON. Cílem je ocenit projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií.

Cena E-on Energy Globe Awards – 3 místo v kategorii VODA

Zeptejte se nás

Water Future
info@waterfuture.cz

Přihlaste se k odběru

Přihlaste se k odběru

Připojte se k našemu mailing listu a dostávejte nejnovější zprávy a aktualizace od našeho týmu.

You have Successfully Subscribed!