Aktivní filtrační dřevěné uhlí

 

BINCHOTANOVÁ TYČINKA

Kouzlo Binchotanu

čistí a vyrovnává vodu po dobu 3-6 měsíců

Uvolňuje anionty, minerály a infračervené záření do vody a vzduchu. Každý kus Binchotanu má svůj vlastní tvar a je jedinečný.

Kombinace struktury pórů a adsorpčních sil reaktivního uhlíku vede k přirozenému filtračnímu materiálu pro vodu a vzduch. Bílé uhlí uvolňuje záporně nabité ionty, které mají pozitivní vliv na náš životní prostor a na naši fyzickou pohodu. Binchotan lze použít k čištění vody a vzduchu a jako ochrana před elektromagnetickým zářením. Použití binchotanu v domácnosti a pro zdraví je rozmanité a má v Asii dlouhou tradici.

Binchotanové uhlí se vyrábí ručně v šesti různých kvalitách. Tenké, střední a silné kompaktní tyče jsou nejvhodnější pro čištění vody.

 

Binchotan

a jeho historie

Binchotanové uhlí, neboli „bílé uhlí“ dostalo přesný název kolem 17. století, kdy jej pan Binchuya Chozaemon z Tanabe poprvé představil.

Uhlí se v peci rozžhaví na 1000°C a po vyjmutí se povrch změní na bílou barvu a to díky speciálnímu složení směsi ze zeminy, popela a písku, která se zachytila na povrchu tyčinky. 

Při dělení produktů přikládáme velký význam neřezání materiálu, ale jeho rozbití. Výsledkem je, že struktura pórů uhlí není poškozena, takže bezproblémový tok iontů zaručuje čištění. Naši kvalitu poznáte – je částečně nepravidelný – a tyčinka má lesklý kovový povrch.

Bílé uhlí uvolňuje záporně nabité ionty, které mají pozitivní vliv na náš životní prostor a na naši fyzickou pohodu. Binchotan lze použít k čištění vody a vzduchu a jako ochrana před elektromagnetickým zářením. Použití binchotanu v domácnosti a pro zdraví je rozmanité a má v Asii dlouhou tradici.

Použití pro čištění vody

Použití je jednoduché. Stačí vložit uhlí (přibližně 100 g Binchotanu/1 l vody) do nádoby (džbán, karafa, apod.) společně s vodou na několik hodin.

Protože kvalita vody a uhlí kolísá, doporučujeme dobu namočení minimálně  2 – 4 hodin. Po té proces opakujte. Po používáním Bichontanové tyčinky/uhlí delším než jeden měsíc, se doba namočení doporučuje na  6 – 12 hodin.

Chcete-li tyčinku reaktivovat a sterilizovat, opakujte proces varu (stačí 1 minuta varu) a usušte. Tento postup provádějte jednou až dvakrát měsíčně při stálém používání. Kousky uhlí se mohou při vaření rozbít. To nemá žádný vliv na jejich účinnost. Tip: chcete-li mít vždy k dispozici dobrou pitnou vodu, můžete střídat mezi dvěmi karafami.

Binchotanová tyčinka 1

Další možnosti využití

Absorpce a vázání pachů:
Umístěte dvě nebo více tyčinek Binchotan kamkoliv, kde budete chtít mít čistý vzduch bez zápachu, např. lednice, skříňka na boty, koupelna.

Binchotan na těle:

Binchotan/uhlí vydává tepelné (infračervené) záření a záporně nabité ionty. Při nošení na těle se náboj iontů zvyšuje. Takže i menší (šperky) kusy jsou efektivní.

Japonský trh nabízí celou řadu produktů, které obsahují binchotan, jako jsou polštáře, masážní podložky, matrace nebo textílie.

V kuchyni:

K přípravě čaje a kávy použijte binchotanovou vodu. Zdůrazňuje chuť a vůně.
Objevte chuť dobré rýže, vařte ji se dvěma malými kousky binchotanu.
Pro delší čerstvost ovoce přidejte 1-2 kusy binchotanu do ovocné mísy. Tyčinky absorbují ethylenové plyny, které vznikají během zrání a hniloby a délka spotřeby se prodlouží.

Pokojové rostliny, zahrada a semena:

Vaše rostliny také mohou těžit z minerálů binchotanového uhlí. Buď můžete zalévat vodou a nebo rozdrťte staré použité kousky uhlí kladivem a vložte prach a jeho kousky do zeminy přímo ke květině. Příznivé mikroorganismy se koncentrují v půdě. Lze také vložit kousky Binchotanu do každé nádoby se semeny. Díky negativním iontům a vlastnostem regulujícím vlhkost uhlí, má příznivý vliv na klíčivost.

Aplikace proti elektromagnetickému záření:

Binchotan uhlí je vynikající elektrický vodič. Silná elektromagnetická pole (EMF`S) z různých domácích spotřebičů jsou spolknuta nebo redukována Binchotanovým uhlím.
Umístěte kousek vedle nebo na „radiační bomby“, jako jsou WiFi boxy, počítače, mobilní telefony, mikrovlnné trouby, televizory, u zásuvek blízko hlavy, atd. 

Vlhkost vzduchu, vnitřní klima a dekorace:

Binchotan reguluje vlhkost vzduchu a zároveň čistí vzduch. Částice vody ve vzduchu jsou záporně nabité. V důsledku toho jsou pachové látky absorbovány; částice prachu ve vzduchu ve vzduchu jsou vysráženy a klesají stále více k podlaze.

V malých místnostech je účinné půl kilogramu uhlí.

Vodní lázeň:

Minerály jsou stále více rozpuštěny v horké vodní lázni. Voda je zjemněna a pokožka déle hydratována.

Umístěte dlouhé, vybrané jednotlivé pruty, svázané větve a větvičky nebo zpracované designové předměty do obývacího pokoje a kombinujte tak užitečnost a estetiku.

Návod na použití

Opláchněte uhlí pod tekoucí vodou a odstraňte popel ze dřeva a volné částice.

Dejte do studené vody a přiveďte k varu po dobu 3 minut. Poté usušte na čistém místě.

Nechte čerstvě aktivované uhlí pracovat ve vodní karafě po dobu nejméně 2 – 4 hodin. Při nepřetržitém používání lze takto používat až půl roku.

Doba varu

Aktivace

Použití

Binchotanová tyčinka 5

Pro ověření, že veškeré naše uhlí je originální Binchotan, můžete provést několik jednoduchých testů:

Binchotanské uhlí by mělo vydávat kovový zvuk. Zaťukejte dvěma kousky dřevěného uhlí o sebe.

Binchotanské uhlí se zapálí pouze při vysokých teplotách a při vznícení hoří velmi pomalu.

Binchotanová tyčinka 6
Binchotanová tyčinka 7

Vyhněte se dehydrataci

Je důležité cítit se fit po celý pracovní den. Od správného způsobu stravování, dostatku přirozeného pohybu i odpočinku. Důležitou složkou je voda. 

Toto je velmi opomíjená část – pitný režim. Z nedostatku vody dochází k dehydrataci, ale díky Bichontanové tyčince/uhlí vám bude chutnat pít.

Přemýšlejte o tom – už jste dnes vypili dost vody?

Recyklace Binchotanové tyčinky

Při denním použivání vydrží uhlí až 6 měsíců. Pro udržení všech vlastností je třeba ho vyvařit alespoň jedenkrát za tři měsíce. Vařením pár minut ve vroucí vodě, se z Binchotanu odstraní nečistoty a na další 3 měsíce máte vystaráno.

A co pak…?

Po šesti měsících nám Binchotanová tyčinka poslouží jinak, viz. jiné možnosti využití: hnojivo, pohlčovač zápachu, vodní lázeň, absorbent elektromagnetického záření, aj.

„Do každého výrobku, který vyrábíme, vkládáme naše srdce a duše. Chceme, aby naši zákazníci měli z používání produktu Black + Blum tolik radosti, jakou jsme získali při jeho navrhování. a nemůžeme se dočkat, až se s vámi podělíme o mnoho zajímavých nových produktů, které v současné době vyvíjíme. “

Dan Black, spoluzakladatel a vedoucí designér

Sídlo

Forum – Karlín

Pernerova 51, Praha 8

Kontakt

(+420) 702 460 249

E-mail

info@waterfuture.com

Přihlaste se k odběru

Přihlaste se k odběru

Připojte se k našemu mailing listu a dostávejte nejnovější zprávy a aktualizace od našeho týmu.

You have Successfully Subscribed!