AKTIVNÍ FILTRAČNÍ UHLÍ

BINCHOTANOVÁ TYČINKA

ZAJÍMÁ VÁS BINCHOTAN?

čistá voda

Kouzlo Binchotanu

Čistí a vyrovnává vodu po dobu 3 – 6 měsíců

Binchotanová tyčinka, nebo-li reaktivní uhlík, je přírodní filtr na pitnou vodu a vzduch, do kterých uvolňuje anionty, minerály a infračervené záření. Aktivní uhlí má pórovitou strukturu a obrovský vnitřní povrch. Díky tomu může adsorbovat široké spektrum chemických látek s toxickými účinky včetně elektromagnetického záření. “Bílé” uhlí uvolňuje záporně nabité ionty, které mají pozitivní vliv na náš životní prostor a na naši fyzickou pohodu. Použití Binchotanového aktivního uhlí je opravdu široké. Binchotan se vyrábí ručně, každý má vlastní tvar a je unikátní. Navíc má uhlík v Asii opravdu dlouhou tradici.

  • filtruje vodu
  • snižuje množství chlóru ve vodě
  • dodává vodě minerály (vápník, draslík, hořčík)
  • vyrovnává pH vody
  • zlepšuje chuť vody odstraněním chloridu 
  • váže na sebe nečistoty, pachy nepolární organické látky (pesticidy, tenzidy, fenoly a těžké kovy jako je arzén, chrom, rtuť, olovo, nikl), elektrolyty, těžké kovy, amonné ionty atd.

Binchotanová tyčinka pro filtraci vody

Před prvním použitím uhlík umyjte ručně pod tekoucí vodu bez použití saponátů a vařte ve vodě po dobu 10 minut. Tím aktivujete proces filtrace. Poté je uhlík připraven k použití. Vložte ho do skleněného džbánu či karafy naplněné kohoutkovou vodou, ideálně cca 100 g Binchotanu na 1 l vody. Nechte Binchotan působit minimálně 2-4 hodin, ideálně přes noc až 12 hodin. Délka se může lišit, protože kvalita vody kolísá. Po dopití vody jednoduše dočerpejte vodu novou a opět nechte Binchotan několik hodin pracovat. Při opakovaném použití není potřeba vždy uhlík omývat nebo vařit. Po cca měsíci používání uhlík opět cca 1 minutu povařte ve vodě – dojde tak k reaktivaci a sterilizaci. Tento jednoduchý postup reaktivace doporučujeme opakovat 1-2x měsíčně. Případné rozbití na menší kusy není na závadu. Binchotanová tyčinka vám díky reaktivaci bude filtrovat vodu 3-6 měsíců při každodenním používání (délka závisí na výchozí kvalitě vody). Co Binchotanem po skončení jeho životnosti? Čtěte dál.

drevene uhli

Další využití Binchotanové tyčinky

Binchotanové uhlí má pórovitou strukturu a obrovský vnitřní povrch (1 000 až 2 000 m²/g podle použitých surovin). V jedné kávové lžičce aktivního uhlíku se ukrývá vnitřní povrch o velikosti fotbalového hřiště. Díky tomuto obrovskému množství má jedinečnou schopnost adsorbovat široký rozsah složek z kapalin i plynů, zápachu. Novou i použitou tyčinku tak dále použijete např. v lednici, skříňce na boty nebo koupelně. Až 6 měsíců můžete Binchotan používat pro filtraci vody a později třeba jako hnojivo – inspirujte se.

Binchotan v kuchyni

Přefiltrovanou vodu používejte na pití, ale také přípravu čaje a kávy. Přidat můžete 2 malé kousky tyčinky také k vaření rýže. Prodlužte čerstvost ovoce – přidejte 1-2 kousky Binchotanu do mísy s ovocem. Uhlík váže ethylenové plyny, které vznikaní během zrání a procesu hniloby.

Pokojové rostliny, zahrada a semena

Zalévejte květiny vodou filtrovanou uhlíkem. Použité tyčinky můžete rozdrtit na prach a smíchat se zeminou. Uhlík bude i nadále uvolňovat své minerály a pozitivně působit na mikroorganismy, které se koncentrují v půdě. Nebo vložte kousky uhlíku do nádoby se semeny. Uhlík uvolňuje negativní ionty a reguluje vlhkost, což má pozitivní vliv na klíčivost semen.

Elektromagnetické záření

Binchotanové uhlí je vynikající elektrický vodič, který umí absorbovat silná elektromagnetická pole (EMF`S) z různých domácích spotřebičů. Umístěte kousek Binchotanu vedle zdrojů jako jsou WiFi, počítače, mobilní telefony, mikrovlnné trouby, televizory,  zásuvky blízko hlavy, atd. 

Binchotanová tyčinka 1
Binchotanová tyčinka 2
Binchotanová tyčinka 3

Binchotan na těle

Japonci vkládají kousky Binchotanového uhlí také do šperků, polštářů, matrací nebo masážních podložek. Vědí, že Binchotanové uhlí vydává tepelné (infračervené) záření a záporně nabité ionty. Nošení na těle náboj iontů zvyšuje a i malé kousky jsou tak efektivní.

Vlhkost vzduchu, vnitřní klima a dekorace

Binchotan umí regulovat vlhkost vzduchu, zároveň ho čistí a nabíjí zápornými ionty. Díky tomu absorbuje pachové látky. Pro malé místnosti je vhodné použít cca 0,5 kg uhlí. Uhlíky vytvoří i nádhernou dekoraci v každém pokoji.

Vodní lázeň

Dopřejte si vodní lázeň nabitou minerály z Binchotanového uhlí. Voda je jemnější, pokožka déle hydratované.

Historie binchotanu

Binchotan (備 長 炭) je japonský výraz pro typ dřevěného aktivního uhlí, které v 17. století začal vyrábět Binchuya Chozaemon. Autor vymyslel proces, při kterém se dubové dřevo na závěr vystaví teplotě až 1000 °C. Nakonec se pokryje speciálním práškem z hlíny, písku a popela, proto se mu říká “bílé” uhlí. Pravý Binchotan poznáte podle kovového zvuku, který vydává po nárazu. Binchotanové uhlíky jsou těžší než běžné uhlí, které známe, a mají hladký kompaktní povrch. V Japonsku je Binchotan velmi oblíbený již více než 300 let. Mimo filtraci vody a vzduchu se používá pro topení, grilovaní tradičních japonských jídel, ale také k výrobě hudebních nástrojů či v průmyslu.

cista voda na piti
Binchotanová tyčinka
čistá voda

Zeptejte se nás

Work Lounge Karlín
info@waterfuture.cz

+420 702 460 249

Přihlaste se k odběru

Přihlaste se k odběru

Připojte se k našemu mailing listu a dostávejte nejnovější zprávy a aktualizace od našeho týmu.

You have Successfully Subscribed!