Vlastnosti šetřiče 1
Vlastnosti šetřiče 2
Vlastnosti šetřiče 3
Vlastnosti šetřiče 4
Vlastnosti šetřiče 5
Vlastnosti šetřiče 6

Důležité vlastnosti perlátorů

Rozdíl mezi šetřičem WATERSAVERS® a obyčejným perlátorem

Přes obyčejný perlátor proteče 15 až 17l/min. Přestože jej čistíte, usazuje se na něm vodní kámen, a tak postupně koroduje. Voda naruší sítko během dvou let. Poté je často potřeba koupit nový. Zkorodovaný perlátor může navíc obsahovat nebezpečné bakterie a kontaminovat tak protékající vodu — např. životu nebezpečnou Legionellou.

Vlastnosti šetřiče 7
Vlastnosti šetřiče 8

Záruka na obyčejný perlátor je 2 roky, jeho životnost jen zhruba 3 roky! Životnost našeho šetřiče je 20 let a více, a záruka 5 let.

Co to je a proč je tak důležitý

anti-vápenný systém?

Tzv. anti-vápenný systém zabraňuje usazování vodního kamene. U běžných perlátorů se tak musí vodní kámen čistit, navíc kovové sítko i tak časem zkoroduje. Šetřiče WATERSAVERS® mají části, které přijdou do styku s vodou, plastové. Umělá hmota je vysoce odolná proti chemikáliím a horké vodě. Vydrží až 179°C.

Vlastnosti šetřiče 9

Na trhu existují výrobci, kteří uvádí, že jsou výrobky anti-vápenné, přesto doporučují nákup anti-vápenného klíče, kterým mechanicky odstraníte usazeniny. Hrozí však poškození plastové mřížky!

Rozdíl mezi šetřičem WATERSAVERS® a úsporným perlátorem

Úsporný perlátor má pevně nastavený průtok vody, který nelze měnit. Navíc proud vody není na dotek moc příjemný. Pokud je úsporný perlátor kovový, koroduje stejně jako obyčejný perlátor a bakterie mohou kontaminovat vodu. Ve většině případů se po rozebrání již nedá složit zpět (např. kvůli čištění). Uváděné průtoky a úspory často nejsou podložené. Záruční doba je pouze 2 roky.

Vlastnosti šetřiče 10
Vlastnosti šetřiče 11

Srovnání proudu vody u úsporného perlátoru a šetřiče vody WATERSAVERS® při totožném nastavení průtoku (6l/min).

Šetřiče WATERSAVERS® se velmi snadno udržují

Údržba je opravdu velmi jednoduchá. Stačí pouze občas propláchnout bílé sítko, kde se zachytávají hrubé nečistoty nacházející se přímo ve vodě. Buď poznáte zanešení zhoršeným průtokem vody, nebo rovnou doporučujeme čistit šetřič preventivně jednou za půl roku. Znečištění sítka ovlivňuje kvalita vody.

Vlastnosti šetřiče 12

Postup čištění: odmontujte šetřič, vyndejte a propláchněte bílé sítko a připevněte šetřič zpět na kohoutek.

Šetřiče jsou chráněné proti odcizení

Nabízíme také řadu šetřičů antivandal, která obsahuje ochranný systém proti odcizení. Tyto šetřiče jsou ideální do veřejných prostor. Klíč je součástí balení.

Vlastnosti šetřiče 2
Vlastnosti šetřiče 14

Všechny jsou vyrobeny v České republice, pouze z kvalitních materiálů, kompletují se ručně, neusazuje se na nich vodní kámen a splňují všechny požadované testy a certifikáty. Šetřiče na vodovodní baterie a do sprch jsou jediné na světě, u kterých je možné, díky naší technologii, opakovaně měnit množství protékající vody.

Co byste měli vědět o hygienických atestech

Základním potvrzením je tzv. ověření zdravotní nezávadnosti výrobku určeného pro přímý styk s pitnou vodou. Dovozce nebo prodejce je mít musí.

Každá země, ať už z EU nebo mimo ni, má vlastní hygienické požadavky. Tento druh zahraničních testů je ale v ČR neplatný. Kromě toho obsahují perlátory dovážené ze zahraniční často i nekvalitní plasty, které obsahují zdravotně nebezpečné ftaláty.

Jak lze u šetřičů změnit průtok vody

Součástí balení jsou silikonové kroužky, které se od sebe liší barvou a tloušťkou. Podle toho, jaký průtok vody potřebujete, tak vložíte potřebné kroužky do šetřiče. Stačí, když šetřič rozeberete, vytlačíte pomocí nějakého špičatého nástroje nastavený černý silný kroužek a na jeho místo vložíte kroužky, které jsou potřeba dle návodu.

Vlastnosti šetřiče 15
Vlastnosti šetřiče 4
Přihlaste se k odběru

Přihlaste se k odběru

Připojte se k našemu mailing listu a dostávejte nejnovější zprávy a aktualizace od našeho týmu.

You have Successfully Subscribed!